Logo
  • Alle Vakantieparken
  • Reisaanbieders
    • Landal
    • Center Parcs
    • Dormio Resorts & Hotels
    • EuroParcs vakantieparken
    • FranceComfort
    • Molecaten
    • Pierre et Vacances
    • RCN Vakantieparken
    • Roompot Vakanties
    • Vacanceselect
  • Alle landen
  • Stedentrips
  • Vakantiehuizen
  • Wintersport
  • Nieuw(s)
  • %s
Hide Search
%s
Home » Oostenrijk » Tirol & Ost-Tirol » Haus Waldfriede, St. Leonhard

Haus Waldfriede, St. Leonhard

Haus Waldfriede is een fijne accommodatie voor wie graag rustig verblijft in het Pitztal, maar wel snel bij de bergen, wandelroutes en wintersportgebieden wil zijn. Het huis ligt in Neurur, een rustig deel van St. Leonhard im Pitztal, op ongeveer 1500 meter hoogte. Je verblijft hier niet midden in de drukte van een toeristisch centrum, maar juist op een plek waar uitzicht, ruimte en berglucht de sfeer bepalen.

Haus Waldfriede in St. Leonhard im Pitztal

Dat maakt Haus Waldfriede vooral aantrekkelijk voor gezinnen, stellen, rustzoekers en actieve vakantiegangers die liever in een appartement verblijven dan in een groot hotel. Je hebt je eigen keuken, meer vrijheid tijdens de dag en genoeg praktische voorzieningen voor een vakantie in de bergen. In de winter is de ligging handig voor skiën, langlaufen en winterwandelen. In de zomer is dit juist een mooi startpunt voor wandelingen, bergtochten en ontspannen dagen in de natuur.

Haus Waldfriede in St. Leonhard im Pitztal

Haus Waldfriede is een kleinschalig vakantieadres met appartementen in een rustige bergomgeving. De accommodatie past goed bij reizigers die Tirol willen beleven zonder overbodige luxe, maar wel met comfort en gemak. Je verblijft zelfstandig, hebt ruimte om je eigen ritme aan te houden en zit op een plek waar je snel buiten bent.

De appartementen zijn vooral geschikt voor mensen die geen behoefte hebben aan een groot hotel met vaste eetmomenten. Je kunt zelf ontbijten, koken wanneer het jou uitkomt en na een actieve dag gewoon terugkeren naar een rustige plek. Dat is prettig voor gezinnen met kinderen, maar ook voor stellen of vriendengroepen die graag flexibel reizen.

Wie zoekt naar een verzorgd appartement in het Pitztal, met uitzicht op de bergen en een praktische ligging voor winter én zomer, vindt in Haus Waldfriede een logisch adres. Het is geen accommodatie voor wie uitgebreide wellness, designkamers of bruisende après-ski voor de deur zoekt. De kracht zit juist in de eenvoud: rust, ruimte, praktische appartementen en een mooie ligging in een van de bekendste bergdalen van Tirol.

Rustige ligging in Neurur

Een van de grootste pluspunten van Haus Waldfriede is de ligging. Neurur hoort bij St. Leonhard im Pitztal en ligt in het achterste deel van het dal, richting de hoge bergen. Daardoor voelt de omgeving meteen echt alpien aan. Je kijkt uit op berghellingen, zit dicht bij de natuur en merkt weinig van de drukte die je in sommige grotere wintersportplaatsen wel hebt.

Toch verblijf je hier niet afgelegen op een onhandige plek. De bushalte ligt op korte afstand van de accommodatie, waardoor je gebruik kunt maken van de verbindingen richting de bekende skigebieden en bergbanen in het Pitztal. Dat is handig als je niet steeds met de auto wilt rijden of als je tijdens je vakantie graag flexibel blijft.

Voor wintersporters is vooral de ligging richting de Pitztaler Gletscher en Rifflsee interessant. Deze gebieden liggen hoger in het dal en zijn populair bij skiërs, snowboarders en winterwandelaars. Ook Hochzeiger is bereikbaar, waardoor je tijdens een verblijf in het Pitztal meer keuze hebt dan alleen één skigebied. Wil je naast skiën ook iets bijzonders doen, dan past een activiteit zoals meerijden op een pistenbully in het Pitztal goed bij een actieve wintervakantie in deze regio.

In de zomer is de ligging net zo prettig. Je hoeft niet eerst lang door drukke dorpen of toeristische centra te reizen om de bergen in te gaan. Vanuit de omgeving kun je wandelen, fietsen, bergliften nemen of gewoon genieten van de rust. Het Pitztal is ruig, groen en hoog, met bergmeren, watervallen en routes voor verschillende niveaus.

Appartementen met vrijheid en comfort

Haus Waldfriede richt zich op appartementen. Dat maakt de accommodatie aantrekkelijk voor vakantiegangers die graag hun eigen ritme bepalen. De appartementen zijn ingericht voor een zelfstandig verblijf en beschikken over een keuken met praktische voorzieningen zoals een koelkast, oven, kookplaat, magnetron, koffiezetapparaat, waterkoker en vaatwasser. Juist die keuken maakt het verblijf makkelijk, zeker als je met kinderen reist of graag zelf kookt.

Verder kun je rekenen op een zithoek, satelliet-tv, een badkamer met douche en buitenruimte zoals een terras of balkon. Het berguitzicht is daarbij een belangrijk onderdeel van de ervaring. Je zit hier niet in een anonieme accommodatie langs een drukke weg, maar in een huis waar de omgeving echt iets toevoegt aan je verblijf.

De appartementen zijn niet bedoeld als luxe showverblijf, maar als comfortabele basis voor een vakantie in de bergen. Dat is precies wat veel reizigers zoeken in Tirol: een schoon en praktisch appartement, genoeg ruimte, een keuken, parkeergelegenheid en een rustige plek om na een dag buiten weer thuis te komen.

Voor meer inspiratie rond dit type verblijf kun je ook kijken bij de pagina over chalets en appartementen in Tirol. Daar vind je meer tips voor reizigers die bewust kiezen voor een appartement, chalet of kleinschalige accommodatie in plaats van een groot hotel.

Waarom Haus Waldfriede fijn is voor gezinnen

Voor gezinnen is Haus Waldfriede een sterke keuze omdat de accommodatie overzichtelijk, rustig en praktisch is. Je hebt geen massaal complex met veel verkeer en drukte, maar een kleinschalige plek met buitenruimte. Kinderen kunnen zich makkelijker vermaken en ouders hebben meer controle en vrijheid dan in een groot hotel.

De aanwezigheid van een tuin, speelruimte, speeltoestellen, tafeltennis en kindvriendelijke voorzieningen maakt het verblijf extra prettig. Ook praktische zaken zoals een kinderbed en kinderstoel kunnen voor gezinnen veel verschil maken. In een appartement kun je bovendien zelf koken, tussendoor iets klaarmaken of rustig ontbijten zonder rekening te houden met vaste tijden.

In de winter is dat handig omdat gezinnen vaak vroeg op pad willen. Je kunt ontbijten in je eigen tempo, spullen verzamelen en daarna richting de skibus of auto gaan. Na een dag op de piste keer je terug naar een rustige plek, waar kinderen kunnen bijkomen en je niet midden in de drukte van een wintersportcentrum zit.

In de zomer werkt diezelfde rust ook goed. Na een wandeling, dag bij een bergmeer of rit met de bergbaan kun je buiten zitten, eten op je eigen terras of nog even genieten van de tuin. Voor gezinnen die graag actief zijn, maar niet de hele dag in de drukte willen zitten, is dat een groot voordeel.

Wintersport vanuit Haus Waldfriede

Wie in de winter naar Haus Waldfriede gaat, kiest vooral voor een rustige uitvalsbasis in de buurt van meerdere wintersportmogelijkheden. De Pitztaler Gletscher en Rifflsee liggen verder het dal in en zijn bekende namen in deze regio. De gletsjer is vooral aantrekkelijk voor sneeuwzekerheid en hooggelegen pistes, terwijl Rifflsee een fijne aanvulling is voor wie afwisseling zoekt.

Ook langlaufers zitten hier goed. De accommodatie ligt in de omgeving van de loipe, waardoor je niet ver hoeft te reizen om actief te zijn. Voor vakantiegangers die niet elke dag willen skiën, is dat prettig. Je kunt skiën, langlaufen, winterwandelen of een rustigere dag inplannen zonder dat je de regio uit hoeft.

Een ander voordeel is de aanwezigheid van praktische wintersportvoorzieningen bij de accommodatie. Denk aan een skiberging, schoendroger en ruimte om je spullen kwijt te kunnen. Dat klinkt misschien simpel, maar tijdens een wintersportweek maakt het veel uit. Natte schoenen, ski’s en winterkleding wil je niet in je appartement laten rondslingeren.

Haus Waldfriede past daarom goed bij wintersporters die geen behoefte hebben aan luidruchtige après-ski of een druk centrum. Je kiest hier voor rust na de piste, een eigen appartement en een omgeving waar de bergen centraal staan.

Zomervakantie in het Pitztal

In de zomer verandert het Pitztal in een bestemming voor wandelaars, fietsers, bergliefhebbers en gezinnen die graag buiten zijn. Vanuit Haus Waldfriede zit je midden in een omgeving waar je makkelijk actief wordt. Je kunt wandelen in het dal, hoger de bergen in, een bergbaan nemen of een rustige route kiezen met kinderen.

De regio rond St. Leonhard im Pitztal staat bekend om haar hoge bergwereld. Dat maakt de bestemming aantrekkelijk voor sportieve reizigers, maar ook voor mensen die vooral rust zoeken. Je hoeft niet elke dag een zware bergtocht te maken om van de omgeving te genieten. Een korte wandeling, picknickplek, terras met uitzicht of rit door het dal kan al genoeg zijn om het vakantiegevoel te pakken.

Voor gezinnen is de zomer misschien wel de meest ontspannen periode. De dagen zijn lang, je hebt buitenruimte bij de accommodatie en er zijn genoeg activiteiten zonder dat alles om skiën draait. Wandelen rond de Rifflsee, een tocht met de bergbaan of een dagje ontspannen in de natuur past goed bij een verblijf in Haus Waldfriede.

Wie breder wil zoeken naar accommodaties in Oostenrijk kan ook de pagina over vakantie in Oostenrijk gebruiken. Haus Waldfriede past vooral binnen het type kleinschalige bergaccommodaties waarbij rust en zelfstandigheid belangrijker zijn dan hotelservice.

Praktische voorzieningen

Haus Waldfriede is vooral aantrekkelijk door de combinatie van ligging, eenvoud en praktische voorzieningen. Er is gratis parkeergelegenheid, wifi, een tuin, terras, berging voor fietsen en ski’s, een schoendroger en een droogruimte. Ook een broodjesservice is prettig, zeker als je vroeg op pad wilt of geen zin hebt om elke ochtend naar een bakker te rijden.

De accommodatie is rookvrij en gericht op een rustige vakantie. Je verblijft hier zonder pension, dus maaltijden regel je zelf. Voor veel reizigers is dat juist een voordeel. Je kunt boodschappen doen, zelf koken en afwisselen met een restaurant in de omgeving wanneer je daar zin in hebt.

De locatie op ongeveer 1500 meter hoogte betekent wel dat je rekening moet houden met bergweer. In de winter zijn goede winterbanden en sneeuwkettingen verstandig, zeker als je met de auto reist. In de zomer is het slim om laagjes kleding mee te nemen, omdat het weer in de bergen snel kan wisselen. Dat hoort bij een vakantie in het Pitztal en maakt een goed voorbereid verblijf een stuk relaxter.

Voor wie is Haus Waldfriede de beste keuze?

Haus Waldfriede is vooral geschikt voor reizigers die rust, natuur en zelfstandigheid belangrijk vinden. Gezinnen waarderen de ruimte, de keuken en de kindvriendelijke voorzieningen. Wintersporters profiteren van de ligging richting Pitztaler Gletscher, Rifflsee en Hochzeiger. Wandelaars en natuurliefhebbers hebben in de zomer een mooi startpunt voor actieve dagen buiten.

Ook stellen die graag rustig verblijven, zitten hier goed. Je wordt wakker in een bergomgeving, kunt je dag in je eigen tempo beginnen en hoeft niet steeds door drukke centra te bewegen. Voor vriendengroepen kan Haus Waldfriede interessant zijn wanneer de nadruk ligt op samen koken, actief bezig zijn en betaalbaar verblijven in een appartement.

Minder geschikt is deze accommodatie voor reizigers die een luxe wellnesshotel, uitgebreid ontbijtbuffet, dagelijkse hotelservice of levendige après-ski direct om de hoek verwachten. Haus Waldfriede is juist sterk voor wie eenvoud en rust waardeert. De accommodatie moet het niet hebben van veel spektakel, maar van een fijne ligging, praktische appartementen en een ontspannen sfeer.

Pluspunten van Haus Waldfriede

  • Rustige ligging in Neurur bij St. Leonhard im Pitztal
  • Op ongeveer 1500 meter hoogte, midden in de bergomgeving
  • Appartementen met eigen keuken en veel vrijheid
  • Geschikt voor gezinnen, stellen en actieve vakantiegangers
  • Dicht bij busverbindingen richting Pitztaler Gletscher, Rifflsee en Hochzeiger
  • Goede keuze voor winter én zomer
  • Voorzieningen zoals wifi, parkeergelegenheid, skiberging, schoendroger en broodjesservice
  • Tuin, speelruimte en kindvriendelijke faciliteiten

Boeken en beschikbaarheid bekijken

Wil je rustig verblijven in het Pitztal en zoek je een appartement met berguitzicht, eigen keuken en een praktische ligging voor winter en zomer? Dan is Haus Waldfriede een accommodatie die je zeker kunt meenemen in je vergelijking. Vooral als je liever niet in een druk hotel zit en waarde hecht aan vrijheid, ruimte en een rustige omgeving, past dit adres goed bij je vakantieplannen.

Bekijk hier Haus Waldfriede en de actuele beschikbaarheid.

Foto’s van Haus Waldfriede

Haus Waldfriede zomer in het Pitztal Appartement van Haus Waldfriede Haus Waldfriede in St. Leonhard im Pitztal

Tip » Last Minutes Landal Duitsland

Landal Greensparks last minute Hoog Vaals

Landal heeft in Duitsland mooie vakantieparken die ook ideaal zijn in de winter. Ken je deze al?

  • Hochwald (Saar/Hunsrück)
  • Mont Royal (Moezel)
  • Sonnenberg (Moezel)
  • Warsberg (Saar/Hunsrück)
  • Wirfttal (Eifel)

Korting tot 35%

Skivakantie met skipas. Tip!

Reisaanbieder van de maand » Landal

Copyright © 2026 VakantieAccommodaties.info · Over ons · Links · Disclaimer · Privacybeleid · Zie ook: Dichtbij op Vakantie